Jdi na obsah Jdi na menu
 


Call of duty 4 - Modern Warfare

Ještě hektičtější akce než kdy dříve

Jestli se něčím série Call of Duty zapsala opravdu výrazně do dějin počítačového (i konzolového) hraní, tak je to bezkonkurenční intenzita hratelnosti, která dokonce s přesunem na moderní bojiště výrazně vzrostla. Naskriptování a koridorovost této hře vždy slušely, už kvůli tomu, že její vývojáři jsou v obojím mistry oboru, nad které ve světě dnes není. Ano, série Call of Duty není pro hráče, kteří jsou roztrpčeni z toho, že nemohou to a to místo obejít a přepadnout nepřítele zezadu, na přemýšlení zde příliš prostoru prostě není a hernímu prožitku, který snese srovnání i s těmi nejšílenějšími akčními filmy, spíše škodí. Skripty jsou však opět precizní, ať už se jedná o vaše spolubojovníky nebo nepřátele.

Co ve hře zažijete

cod4

Příběh hry se točí okolo odcizené atomové zbraně a akutního nebezpečí jejího použití těmi, kteří by svůj čas měli trávit ve věznicích. Ač je zápletka naprosto tuctová, Modern warfare těží z toho, že se děj odehrává zároveň na dvou místech- na středním východě a na Ukrajině, přičemž se střídají i dvě hlavní postavy- elitní vojáci „Soap“ MacTavish a Paul Jackson, jeden člen britských SAS a druhý pravý drsný mariňák. Střídání postav i neokoukaných prostředí zde působí jako záplata na jednoduchý příběh a v rychlých zvratech a změnách lokací si budete libovat a chtít hru dohrát na jeden zátah.

Většinu času tu budete střílet, házet granáty (a vracet granáty hozené na vás, což se často hodí a dokáže to zachránit život), krýt se a se svými spolubojovníky (které nemůžete nijak řídit, často je to spíše naopak a rozkazy tu plníte vy) postupovat kupředu skrze zástupy mrtvých nepřátel. Vše je rychlé, až zběsile intenzivní a neskutečně zábavné. Pozor ale na trochu frustrující obtížnost Veteran, kde musíte mít opravdu velkou porci trpělivosti, umu i štěstí, abyste z tvrdších přestřelek vyšli živí a zdraví (hlavně živí, neboť zde funguje systém automatického uzdravování).

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 24870
Měsíc: 166
Den: 9