Jdi na obsah Jdi na menu
 


Call of Duty 6 Modern Warfen 2

Call of Duty 6: Modern Warfare 2

Modern Warfare 2 je pokračování 4. dílu série z dob moderního vojenství, kde se opět podíváte na Střední východ v roli amerického mariňáka. Ve hře se dočkáte množství starých dobrých zbraní, včetně M16 nebo M40, ale také nových, jako odstřelovačky SR25M nebo L85A2. Nový navazující příběh je mnohem více zahalen tajemstvím a úmysly hlavního zloducha Makarova nebudou známy téměř do konce hry. Přesně jako ve skutečnosti, budete tedy často posíláni na místo určení bez důležitých informací, případně s naprosto zkreslenými představami a až na místě vám dojde skutečná realita. V multiplayeru najdete celkem 35 zbraní. Zcela novým módem je tzv. Special Ops, kde mapy jsou speciálně navrženy pro kooperativní hru.

 

 

1. mise: Bastogne 1


obr.1

obr. 2

Na začátku proběhne porada (obr. 1), pak následujte vaše bojovníky. Spolu s nimi se střetnete s nepřítelem. Schovejte se za kládami , je zbytečně střílet na nepřítele, když máte jenom 10 kulek. Vaše skupina neudrží pozici, protože se objevili nepřátelské Tigery. Utíkejte zpět k místu, odkud jste začali, naskočte na jeep (obr. 2) a spolu s přeživší se prostřílejte přes německé obležení. Vašim jediným úkolem v jeepu je ostřelovat nepřátele, jinak se kochejte nádhernou krajinou.

Jeep dorazí do HQ, kde se setkáte s Cpt. Foley, doplňte se munici a zdraví, pak následujte Pvt. Andersona, ten vás zavede k zákopu. Ubraňte pravé křídlo (obr. 3), pokud se vám to podaří, tak k vám přijde Sgt. Moody a potřebuje, abyste obsluhovali kulomet. Spolu s nim se dejte k levému křídlu a v zákopu seberte .30 Cal, pravý myšítkem aktivujete zbraň. S kulometem bohužel nemůžete běhat a střílet zároveň.

Pokropte přibíhající nepřátele. Následně spolu s Moodym se dostanete k dalšímu zákopu, kde si seberte sniperku, a odstřelte 2 kulometčíky na kopci.


obr. 3

obr. 4

Spolu s Moodym se dejte na cestu, až se dostanete do místa, kde se pokoušejí němci prorazit obranu (obr. 4). V jednom zákopu najdete bednu s bazookou, seberte a zničte přijíždějící tank, pak se přesuňte k dalšímu zákopu, kde najdete další munici do bazooky a zničte další tank, pak opět přesun k dalšímu zákopu a totéž, po chvílí již přijíždí americké Shermany, které již vytlačí nepřátele z oblasti.

2. mise: Bastogne 2


obr.1

obr. 2

Nejdříve proběhne porada (obr. 1), kdo kam má jít. Opět následujte Sgt. Moodyho, spolu s nim projděte plání s vraky tanků (obr. 2). Na konci se schovejte za kameny, poručík Irwin půjde dopředu, bohužel ho zasáhne granát, Moody mu jde na pomoc. Ostřelujte nepřátele, které se ho pokoušejí zabít, až se Moody a Irwin dostanou do bezpečí, tak spolu s vaši bandou zaútočte na nepřátele a vyčistěte kulometná hnízda (obr. 3).


obr. 3

obr. 4

Následujte skupinu, dostanete se do místa, kde k vám přiběhne kulometčík a podá informaci o nepřátelské pozici, spolu s Moodym se dostanete přes ohradu, avšak nepřítel použije světlici, takže jste na ráně jejich kulometu, zničte nejbližší kulometné hnízdo a spolu s bandou se probojujte ke statku (obr. 4), prozkoumejte budovu (obr. 5), kde najdete německého důstojníka. Proběhne výslech vězně.


obr. 5

obr. 6

Venku již na vás čeká další tlupa nepřátel, prostřílejte se, pak se dostaňte do druhé budovy(obr. 6).


obr. 7

obr. 8

Projděte temným lesem plné min, dostanete se ke křižovatce (obr. 7), kde je další nepřátelské stanoviště, zabte je všechny, pak se dejte s vaší skupinou k silnici (obr. 8). Tam číhejte na příjezd konvoje, až přijede tak je zabte všechny. Vaše naděje však zhatí tank, jediný bazukář ve skupině to slízl, takže Moody vám nařizuje sebrat bazooku a zničit tank. Po uklidnění situace se dejte zpět ke křižovatce.

3. mise: Foy


obr.1

obr. 2

Proběhne porada (obr. 1), pak následujte své muže k městu (obr. 2). Přebíhejte mezi díry v plotě, dokud se nedostanete ke zdi stodoly, kde jsou lékárničky, poblíž leží mrtvý voják se sniperkou. Seberte ji a zabte nejdříve kulometčíky v oknech, pak dostanete úkol, zabít chlápka, který navádí dělostřelectvu. Tento voják je schovaný na střeše a má dalekohled (obr. 3-červená šipka), po jeho zabití dojde k zásahu na plot, takže to vám umožní pokračovat v cestě do města.


obr. 3

obr. 4

Ve městě zničte německý flak (obr. 4), Moody vám otevře dveře do domu, který vyčistěte (obr. 5), pak se dejte k další budově, kde opět proveďte deratizaci, na konci domu je východ na dvorek, kde uvidíte zadek Tigera, položte tam bombu.


obr. 5

obr. 6

Probojujte se ke kostelu (obr. 6), Moody opět vyrazí dveře. Uvnitř dostanete úkol, zabít 7 bazukářů, takže se dejte po schodech nahoru ke zvonici (obr. 7). Musíte je zabít dřív, než se rozjedou tanky. Po jejich vybití se dejte před kostel.


obr. 7

obr. 8

Následujte tankovou kolonu až k mostu (obr. 8), na druhé straně je silná obrana, takže opět musíte vyčistit cestu pro tank. Lehněte si a propližte se přes most (obr. 9). Na druhé straně zlikvidujte hnízda a seberte panzerfaust, kterým zničíte schovaný tank ve stodole.


obr. 9

obr. 1

4. mise: Noville


obr. 2

obr. 3

Zatím v klidu si projíždíte na tanku (obr. 1), Cpt. Foley vám řekne něco k misi. Až tank dorazí do města (obr. 2), tak seskočte a spolu s dalšími jednotkami se dejte k budově (obr. 3). Probojujte se až ke sklepení, bohužel výbuchy způsoboví, že vy a vaše skupina je uvězněna ve sklepení. Pomocí výbušnin se dostanete do vedlejší budovy (obr. 4), kde se prostřílejte na povrch (obr. 5).


obr. 4

obr. 5

Na ulici se dejte směrem k zámečku a zabte kulometčíky v oknech. Za chvílí vám přijede na pomoc tank, ale bohužel ho dostane minometčík, tank prorazí zdi (obr. 6).

Spolu s partou se probojujte před vchodem do zámku, předními dveřmi se nedostanete dovnitř, ale běžte oklikou k zadním.


obr. 6

obr. 7

Uvnitř následujte své kámoše až se dostanete k obrovské díře ve zdi (obr. 7), poblíž by měl být kulomet, chopte se ho a připravte se na německý útok. Po chvílí se ozve Moody, který chce, abyste ochránili skupinku vojáku na ulici, takže se dejte zpět před vchodem do zámku, tam postřílejte nepřátele (obr. 8), pak ještě ochraňte Moodyho.


obr. 8

obr. 9

S Moodym se vraťte zpět a seberte bazooku, s ni zničte několik tanků (obr. 9), útoky budou čím dál zesilovat, takže to vydržte. Pokud jste to nevzdali, tak si můžete na chvílí odpočinout, protože americká kampaň je tímto hotová.

5. mise: Bomber

Trocha změna, nyní jste v bombardéru B-17. Běžte k přednímu kulometu, jediným vašim úkolem je ničit německá letadla. Ze začátku jsou s vámi stíhačky, které vás chrání, po chvílí jim dojdou paliva, proto se vracejí zpět na základnu.

Od této chvíle očekávejte velmi silné letecké údery, takže musíte být velmi rychlý. Během střílení přebíháte od předního kulometu k zadnímu, někdy nepřátele rozstřílejí motor, proto musíte běžte do prostřední části letadla a uzavřít kohoutkem přívod paliva.

Pokud jste přečkali toto utrpení v letadla, tak odměnou pro vás bude sestřelení nad Holandskem.

6. mise: Train Bridge


obr.1

obr. 2

Uvízli jste na stromě, pod vámi se procházejí německé hlídky, po chvílí přijde komando pod vedení Maj. Ingrama (obr. 1), který vás zachrání. Spolu s nim a povstalci se probojujte ke statku, zabte všechny nepřátele a hlavně kulometčíky v okně (obr. 2). Po jejich likvidaci se dejte přes lesík k tunelu (obr. 3). Za tunelem se nalézá nádraží, opět všechny je zabte, jeden z povstalců zemřel, takže Ingram vám nařizuje, abyste si vzali jeho výbušniny.


obr.3

obr. 4

Spolu s nim se dejte k mostu (obr. 4), major vám bude otvírat poklopy, vy tam vlezte a položte v prvním poklopu 2 bomby, pak vylezte nahoru a dejte se k dalšímu poklopu a položte další 2 bomby. Zdrhejte na kopec (obr. 5) a čekejte na povel k odpálení. Následně utíkejte k lesu, sice vás budou honit němci, ale to by nebyl problém je eliminovat.


obr.5

obr. 6

Spolu s Majorem se dostanete zpět k farmě, probojujte se ke stodole, kde si naskočte na náklaďák (obr. 6).

7. mise: Sicily 1


obr.1

obr. 2

Byl jste převelen k SAS pod vedením Maj. Ingrama (obr. 1), spolu s nim se plavíte k Sicílii. Po přistání (obr. 2) se potichu probijte přes betonový bunkr až k majáku (obr. 3). Uvnitř majáku umístíte 3 výbušniny, pak se svou partou se běžte schovat ke zříceninám.


obr.3

obr. 4

Major po vás chce, abyste nepřátelům zničili komunikační zařízení a on mezitím zařídí odvoz, takže se dejte dle kompasu do rádiové místnosti a zničte všech 5 zařízení (obr. 4). Sejděte pak po schodech dolů na dvůr, kde proběhne mini bitka. Vaši kámoši vás zavedou do garáže, v jedné místnosti, přesněji místnost poblíž výtahu se nalézá důležitý dokument. Po získání se dejte k výtahu (obr. 5) a sjeďte dolů.


obr. 5

Dole na vás čeká mini bitka, až se dostanete k dělům, tak na ně položte bomby. Musíte zničit 3 děla, pak se vám otevře dveře do muničního skladu. Tam opět umístíte 3 bomby na dělostřelecké granáty, pak se dejte zpět k výtahu a do garáže.

Probojujte se ven. První skupina si naskočí do auta, vy a major Ingram pojede na motorce. Při cestě ze základny je první skupina zabita tankem.

8. mise: Sicily 2

Major řídí motorku a na vás zbyl samopal, cestou likvidujte nepřátele. Na konci cesty vás zastaví tank, dál již pokračujete pěšky. Spolu s majorem se dostaňte k přístavu, kde si nasednete na loď. Opět v lodi máte na starost tentokrát mini dělo, zničte nejdříve dvě lodě, které vás pronásledují, pak se vás pokusí ještě několik lodi dostat, zničte je všechny a mise je hotová.

9. mise: Trenches


obr.1

obr. 2

Konečně se dostáváme k té nejlepší části hry a tím je kampaň za Rusko, v původní hře jsme se plavili přes Volhu, tentokrát nás náklaďák převáží k zákopu v Kursku (obr. 1), opět nad hlavou poletují německé štuky.

Až se dostanete k cíly, tak utíkejte do krytu, kde dostanete trochu munice navíc. Spolu s dalšími se dostaňte k zákopu (obr. 2), čekejte, dokud nepřestane dělostřelecká palba. Poblíž by měla být skvělá puška Tokarev SVT 40, tu seberte, je mnohem lepší než Mosin Nagant a samopal.

Spolu s vaši skupinou ničte útočníky, avšak nepřítel prorazil levé křídlo, proto se tam vydáte pod vedením Sgt. Anatovem. Nepřítel používá plamenomet, takže nechoďte k těmto chlápkům, po ubránění levého křídla se dejte za Anatovem.

Mezitím nepřátelům přijel na pomoc 3 samohybná děla, dejte pod vrakem letadla projděte tunelem až k přední linií, postupně je ničte a nikam nespěchejte. Po likvidaci se opět setkejte s Anatovem a spolu s nim se dejte do vesnice.

Vyčistěte vesnici od krys, pak musíte přežít 1:30, dokud k vám nepřijedou posily.

10. mise: Ponyri


obr.1

obr. 2

Zkušený velitel Anatov vás seznámí se situaci (obr. 1), spolu s nim se dostaňte do města. Držte se podél tanku, jinak vás sejmou kulomety (obr. 2). Ve městě zabte všechno co se dá, avšak budete zastavení sniperem, dostanete rozkaz ho sejmout. Sniper je schovaný ve věži (obr. 3), cesta dovnitř nevede, takže ho musíte sejmout zdola.

Po eliminaci se dejte dle kompasu do budovy, vyčistěte horní patra, pak pokračujte otevřenými dveřmi dál k potoku.

Na druhé straně potoka je vesnice, spolu s vaši bandou musíte zabít všechny nepřátele a několik tanku ve městě. Probojujte se až do továrny, opět vyčistěte všechny patra.

Při finálním konfliktu nasadí němci tank, přímo uvnitř továrny, ale poblíž jsou panzerfausty, které vám ulehčí život.


obr.3

obr. 1

11. mise: Kursk

Asi nejlepší mise ve hře.

Opět jste si sedli do tanku, spolu s dalšími jednotkami se dostaňte k mostu, který je bohužel zničený. Přebroďte se přes potok a cestou ničte protitankové kanóny, dál na vás čeká vesnice, kterou srovnejte se zemi, všechny budovy a tanky musí být zničené. Až dojedete k finálnímu městu, pak se připravte opravdu na tuhý tankový souboj, po zničení všech tanků si můžete na chvílí odpočinout.

12. mise: Kharkov 1

Nejkrvavější mise ve hře.

Dejte se ke zdi a zůstaňte tam, dokud nepřijedou tanky, pokud vylezete předčasně, tak vás kulomety sejmou. Po příjezdu vašich tanků pokračujte v cestě, při dalších šarvátkách s německým wermachtem se běžte schovat k nejbližší budově.

V budově se dejte do 2. patra, pokud se podíváte na díru ve zdi, tak uvidíte protitankový dělo. Připravte si dalekohled a zaměřte se na to dělo, mělo by se objevit červený zaměřovač, levý myšítkem nadiktujete kámošovi souřadnice pro dělostřeleckou podporu, takto pokračujte dokud nezničíte další 2 děla.

Pokračujte s Sgt. Anatovem a vyčistěte okolní budovy od sniperu. Na konec se probojujete na dvorek, z okolních budov vylézají němci, chvílí je pozabíjejte, pak jim na pomoc přijede tank, poblíž najdete bednu s panzerfusty.

13. mise: Kharkov 2


obr.1

obr. 2

Nejdříve se dostaňte na náměstí (obr. 1), k sošce zatím nemůžete, proto se dostaňte zpět k Sgt. Anatovovi, spolu s nim se dostaňte k sutinám, tam najdete radistu Korolova, který zavolá o ženisty. Poblíž tohoto místa je sniperka, seberte ji a musíte chránit ženisty, kteří se pokusí o zničení překážky. Ženisti poznáte podle modrého kruhu nad jejich hlavou, sniperujte hlavně kulometčíky. Pokud jste byli úspěšní a ochránili jste je, pak pokračujte v cestě. Opět se sejdete s Anatovem na druhé straně náměstí, po chvílí k vám přiletí bombardéry, naskočte na blízký flak a sestřelte všech 8 bombardérů.

Pokračujte s ostatními na nádraží, tam opět propukne další vřava, chopte se flak děla a zničte přijíždějící tanky, jejich celkem 5 a budou se postupně objevovat, dále je nutné obsadit protiletecký kanón, ten najdete o kousek dál, kterým můžete sestřelit letadlo a také ničit tanky. Po zničení všech 5-ti tanků se spustí časový limit, stačí přežít po dobu 2 minut než přijede posila.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 24870
Měsíc: 166
Den: 9